Home > Daržininkystė > Sodo ir daržo gėrybių panaudojimas

Sodo ir daržo gėrybių panaudojimas

mikroautobusu nuoma, gerybes

Tikriausiai dar nuo vaikystės prisimenate savo mamas ir močiutes vakuojančias uogienes ir kompotus, rauginančias kopūstus ir agurkus. Visos rudens derliaus gėrybės gražiai suguldavo į rūsio lentynas ir aruodus naudojimui žiemos metu. Dėl vis gerėjančių ekonominių sąlygų tai tampa vis retesnis reiškinys šiandien nes visus reikalingus vaisius ir daržoves galime nebrangiai nusipirkti parduotuvėse.

 

Ko gero pats populiariausias vaisių ir daržovių panaudojimo būdas šiuo metu tai sulčių spaudimas. Naudojant sandarius sulčių pakavimo maišelius su kraneliu sultis galima išlaikyti net 2 metus ir ilgiau. Atėjus rugsėjui vėl skubėsime į sodus skinti obuoliųt, patyrę sodininkai gabena gėrybes išnaudodami mikroautobusų privalumus. Jie yra talpūs, ilgiausios platformos mikroautobuso talpa siekia net 11 kubinių metrų, į juos galėsite sudėti daug dėžių prinokusių vaisių ir nuvežti į sulčių spaudimo cechą per vieną kartą.

 

Kai kurios vaisių ir daržovių panaudojimo sritys nesikeičia net ir bėgant dešimtmečiams. Sodo ir daržo gėrybės vis dar naudojamos gydymo tikslais. Burokėliai, svogūnai, morkos, salotos kainuoja nedaug tačiau turi daugybę žmogaus organizmui reikalingų vitaminų A, C, E, K, mikroelementų ir oksidantų ir bet kuris gydytojas ar dietologas jums neprieštaraus jei žalumynų valgysite daugiau. Pakeisdami riebalų turintį maistą į vaisius ir daržoves galime nutolinti organizmo senėjimo procesą, apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių lygų, nutukimo ir daug kitų ligų kurias sukelia blogi mitybos įpročiai.

 

Dar vienas daržo gėrybių panaudojimo būdas atkeliavo iš JAV ir vakarų Europos šalių. Tai namų ir puokščių dekoravimas sodo, daržo ir miško gėrybėmis. Sukomponuoti dekoratyviniai elementai – puokštės, vainikai ir girliandos supintos iš obuolių, apelsinų padidins namų jaukumą ne tik šventiniu laikotarpiu. Galima priderinti prie įvairaus interjero, pakabinti ant sienos, papuošti stalą svetainėje, apjuosti židinį ir pan.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *