Home > Sodininkystė > 3 patarimai kaip įveikti nerimą

3 patarimai kaip įveikti nerimą

itampos ir nerimo sumazejimas, sodas

 

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau žmonių patiria stresą ir kenčia nuo nerimo sutrikimų. Nors tai yra nemaloni būsena, kelianti neigiamas emocijas, atimanti daug energijos, ji yra ir naudinga mums. Nerimo nauda yra ta, kad jis pagerina dėmesio koncentraciją, atmintį, mąstymą ir padeda ieškoti efektyvesnių problemų sprendimų.

 

Dažniausiai žmonės patiria nerimą, kai susiduria su neaiškiomis ir neapibrėžtomis gyvenimo situacijomis, kurių negali kontroliuoti. Taigi bet kokie gyvenime vykstantys pokyčiai gali jį sukelti. Dažnai jį sukelia pasikeitusi materialinė padėtis ar vidiniai konfliktai, kai sunku priimti tinkamiausią sprendimą.

 

Norint suvaldyti nerimą, visų pirma, reiktų išsiaiškinti priežastis, kurios jį sukelia. Jei jaučiate, kad patys negalite įveikti dažnų nerimo ir panikos priepuolių, sutriko jūsų miego kokybė, jaučiate įvairias baimes ir įtampą, tuomet verta pagalvoti apie konsultaciją su psichikos sveikatos specialistu.

 

Pagrindiniai 3 patarimai, padėsiantys įveikti nerimą būtų tokie, kad:

1) Tiksliai išsiaiškinkite, dėl ko nerimaujate ir pasidalinkite problemomis su tais, kuriais pasitikite.

2) Suraskite problemos priežastis. Pasistenkite pamiršti savo nelaimes, kurdami kitų džiaugsmą, nes kai būnate geri kitiems, esate geriausi sau pačiam.

3) Imkitės konstruktyvių veiksmų, kad galėtumėte išspręsti savo problemą. Atsiminkite, kad 90 % problemų, dėl kurių jaudinatės ar nerimaujate – niekada nepasitvirtina.

 

Žymiai sumažinti stresą ir nerimą padeda įvairūs atsipalaidavimo būdai, relaksacijos pratimai ar meditacija. O žymus nerimo tyrinėtojas D. Carnegie teigia, kad įtampos ir nerimo sumažėjimas yra juntamas, kai pradedi:

• Džiaugtis ir mėgautis gyvenimu, gyvenant taip, tarsi tai būtų paskutinė jūsų gyvenimo diena;

• Skaityti įdomias knygas;

• Mankštintis, reiktų prisiversti daryti nors po keletą pratimų kasdien;

• Atsipalaiduoti, kol dirbi, o jei šiuo metu neturi darbo, puikiai atsipalaiduoti padės laikas sode, praleistas dirbant įvairius žemės darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *