Home > Ekologija > Saldumynai iš natūralių produktų

Saldumynai iš natūralių produktų

Jau seniai žinoma, kad per didelis saldumynų kiekis labai neigiamai veikia sveikatą. Jų valgymas paveikia daugelio organų ir sistemų, ypač virškinimo, darbą. Valgyti saldumynus yra lengviausias kelias į antsvorį, o tai savo ruožtu neigiamai veikia širdies, stuburo ir sąnarių darbą.

Kokie svarbiausi saldumynų įtakos žmogaus sveikatai aspektai?

Dideli saldumynų kiekiai gali sutrikdyti endokrininę sistemą, reguliuojančią
gliukozės kiekį kraujyje, o tai gali prisidėti prie atsparumo insulinui išsivystymo ir, atitinkamai, II tipo diabeto, ypač turintiems antsvorio ar nutukusiems žmonėms.

Saldumynuose esantys cukrūs vaikams sukelia apetito stoką – kai organizmui
reikalingą kalorijų kiekį patenkina saldumynai, jie nenori valgyti daug vitaminų ir mineralų turinčio maisto, nes tiesiog nejaučia alkio. Tai gali sutrikdyti tinkamą vaiko vystymąsi, kuriam šiuo laikotarpiu reikia vertingiausio maisto.

Saldumynuose esantis cukrus yra didžiausias sveikų dantų priešas ir sukelia
dantų ėduonį. Cukrus, kuris prilimpa prie dantų, yra terpė veistis bakterijoms, gaminančioms pieno rūgštį, kuri ardo dantų emalį.

Sveiki saldumynai – ar jie tikrai egzistuoja?

Dietologų sukeltas pavojaus signalas atnešė lauktus rezultatus – labiau norime atkreipti dėmesį į tai, ką valgome. Dėl to nuolat ieškome alternatyvų nesveikam maistui. Sveikuoliški saldumynai, kurie tuo pačiu bus ir skanūs – tikras iššūkis! Laimei, rinkoje gausu produktų, kurie lepina gurmanų gomurį – becukriais saldainiais su natūraliais saldikliais, ledinukais ir net natūraliais guminukais. Argi neskamba nuostabiai? Tai dar ne viskas. Daugelyje parduotuvių galima rasti šokolado be cukraus, vaflių, sausainių, pudingų, ledų… Tokio tipo ekologiškas, sveikas maistas – puikus pasirinkimas ne tik norintiems atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų, bet ir visiems, kuriems tai rūpi sveikata.

Žinoma, žmogus negyvena vien duona. Kiekvienam iš mūsų karts nuo karto reikia ištiesti ranką ko nors saldaus. Tačiau verta tai daryti sąmoningai ir rinktis sveikus, natūralius saldumynus.

Kaip matote, saldumynus mėgstantys žmonės nėra pasmerkti antsvoriui ir sąžinės priekaištams. Sveikuoliški saldumynai yra puiki alternatyva tradiciniams saldumynams – jų galite rasti tiek specializuotose parduotuvėse, tiek pasigaminti patys namuose. Susigundote šokoladu be cukraus, o gal labiau mėgstate iškepti kvapnų pyragą be kalorijų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *