Home > Maistas > Kaip gaminti skaniai ir sveikai?

Kaip gaminti skaniai ir sveikai?

Įvairus sveiko maisto vartojimas padeda išlaikyti gerą sveikatą ir apsaugo nuo lėtinių ligų. Valgyti gerai subalansuotą mitybą reiškia kasdien valgyti įvairų maistą iš kiekvienos iš 5 maisto grupių rekomenduojamomis dozėmis. Valgyti sveiką maistą nereiškia atsisakyti mėgstamų receptų. Kai kurie paprasti apsikeitimai ir šiek tiek planavimo gali padėti jums atlikti visą gyvenimą trunkančius sveikus mitybos pokyčius.

Pirkite sveiką maistą. Keletas apsipirkimo patarimų, kaip pradėti: Prieš apsipirkdami sudarykite pirkinių sąrašą ir suplanuokite, kokius patiekalus valgysite. Laikykite sandėliuką greitai paruošiamų ir lengvai pagaminamų ingredientų. Įsigykite sezoninių daržovių, vaisių, nesmulkintų grūdų, riešutų ir sėklų. Jei įmanoma, rinkitės mažiau riebius maisto produktus – pavyzdžiui, pieną, sūrį, jogurtą, salotų padažus ir padažus. Rinkitės liesos mėsos gabalus ir vištienos krūtinėlę be odos. Apribokite greito maisto, traškučių, traškučių, perdirbtos mėsos, pyragaičių ir pyragų, kuriuose yra daug riebalų, vartojimą. Pereikite prie sveikesnių riebalų. Rinkitės liesą mėsą ir sumažinto riebumo pieno produktus ir apribokite perdirbtą maistą, kad sumažintumėte paslėptų riebalų kiekį. Riešutai, sėklos, žuvis, soja, alyvuogės ir avokadai yra sveikesni, nes juose yra būtinų ilgos grandinės riebalų rūgščių, o šiuos riebalus papildo kitos naudingos maistinės medžiagos. Jei gamindami pridedate riebalų, naudokite sveikesnius aliejus, tokius kaip alyvuogių ir rapsų aliejus. Ir išbandykite šiuos patarimus, kad sumažintumėte maisto ruošimui reikalingų riebalų kiekį.

Virkite skysčiuose (pvz., sultinyje, vyne, citrinų sultyse, vaisių sultyse, acte ar vandenyje), o ne aliejuje. Vietoj grietinės, sviesto ir kreminių padažų naudokite pesto, salsas, čatnius ir actą. Vietoj grietinėlės padažuose ar sriubose naudokite sumažinto riebumo jogurtą ir pieną, išgarintą liesą pieną arba kukurūzų krakmolą. Sveiko maisto patiekalai ir sveiki maisto receptai yra labai aktualūs šiomis dienomis, o moterims tai labiausiai pasidaro įdomu prieš vasaros sezoną. Tačiau sveikuolių maistas gali būti ne tik naudingas jūsų kūno išvaizdai, bet ir sveikatai. Daugiau informacijos apie sveiką mitybą rasite: http://www.manomedicina.lt/category/sveika-gyvensena/sveika-mityba/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *