Home > Ūkininkams > Kaip išsirinkti tinkamą aprangą dirbant ūkyje?

Kaip išsirinkti tinkamą aprangą dirbant ūkyje?

Dėl darbo specifikos žmonės dirbantys ūkiuose turi turėti atitinkamą apsaugą – darbo drabužius, būtinus apsisaugoti nuo kintančių oro sąlygų ar grėsmių, kylančių dėl lauko darbų atsirandančių išorinių veiksnių. Kasdienių, drabužių gali nepakakti. Aprangos elementus, kuriuos vilkime kasdien, būtina papildyti reikalingais aksesuarais arba pakeisti drabužiais, kurie atliks savo apsaugines funkcijas.

Kokie drabužiai pravers dirbant ūkyje?

Žemės ūkis – sritis, kurioje dirbant prireiks specialių darbo rūbų. Nepralaidumas yra tai, kas turėtų išskirti žemės ūkyje dirbančių darbo aprangą. Juk kasdien susiduriama su chemikalais, naudojamais augalams prižiūrėti ar tręšti dirvą – jie gali stipriai sudirginti odą arba neigiamai paveikti kvėpavimo sistemos darbą. Todėl svarbu, kad neapribotumėte savo apranga įprastais medvilniniais marškinėliais, plonomis kelnėmis ar guminėmis pirštinėmis, nes tai nėra pakankamos apsaugos garantija. Reikėtų prisiminti, kad turėtumėte saugoti ne tik rankų ir veido odą. Negalima pamiršti ir jautrių kūno vietų: dirbat ūkyje turite turėti akinius su orlaide, apsaugančia nuo dulkių ir pavojingų skysčių, tvirtus vandeniui atsparius batus, kurie atlaikys sunkias sąlygas ir saugos pėdą nuo šalčio, pagaliau ausinės, kurios slopina mašinų ūžimą. Pagrindinis žemės ūkio aprangos elementas, į kurį turėtume investuoti pačioje pradžioje, yra geros kokybės kelnės ar kombinezonai ir žemės ūkio pirštinės.

Neperšlampami drabužiai ir kvėpuojantis audinys

Neperšlampamos striukės ir kelnės dažniausiai turi specialią vandeniui atsparią dangą arba membraną, kuri neleidžia vandeniui prasiskverbti į audinį. Darbo termo rūbai leidžia prakaitui išeiti, tai reiškia, kad jūsų kūnas lieka sausas ir drėgmė gali išgaruoti iš jūsų drabužių išorės. Drabužiai gali būti neperšlampami ir kvėpuojantys, tačiau paprastai geriau veikia tik su viena iš šių savybių.

Darbo aprangos kokybė

Renkantis darbo aprangą reikėtų atkreipti dėmesį ir į jos kokybę. Patartina, pavyzdžiui, kad žemės ūkio rūbai būtų su papildomais sutvirtinimais. Taip pat verta atkreipti dėmesį į siūlių tipą ir užsegimų kokybę. Taip pat svarbu, kad drabužiuose būtų daug kišenių ir skyrių.

Saugumas

Darbo apranga turi nevaržyti judesių, ji turi būti patogi ir joje turime jaustis patogiai. Rūbai turi būti patogūs ir prigludę prie kūno, kad, pavyzdžiui, nekiltų pavojaus, kad rūbus įtrauks judančios darbinės mašinos dalys. Renkantis darbo aprangą moterims aktualu, kad ilgi plaukai būtų susegti arba devėtumėte galvos apsaugą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *