Home > Daržininkystė > Kodėl verta naudoti granuliuotą mėšlą kaip trąšą?

Kodėl verta naudoti granuliuotą mėšlą kaip trąšą?

Organinių medžiagų granuliavimas yra tvarus būdas padėti valdyti maistines medžiagas ir užkirsti kelią nuotėkiui. Jis ypač naudingas žemės ūkio pramonei, nes atliekas, dėl kurių kitu atveju patirtų atliekų tvarkymo sąnaudas ir dėl per didelio panaudojimo gali atsirasti žalingas nuotėkis, o tai paverčia lengviau tvarkomu produktu.

Gyvulių mėšlo pavertimas sausų trąšų granulėmis suteikia daug naudos

Patogus laikymas – sausas granules galima laikyti ir naudoti pagal poreikį, o ne žaliavinio mėšlo atitikmenį, kuris turi būti naudojamas nedelsiant, kad būtų gauta nauda.

Patobulintas produkto valdymas – granulės yra sausos ir kompaktiškos, palyginti su žaliaviniu mėšlu. Taigi jie yra lengviau tvarkomi, naudojami ir transportuojami.

Sausos granulės taip pat neturi kvapo, todėl sušvelninamas nemalonus kvapas, susijęs su žaliu mėšlu.

Sumažėję atliekų tvarkymo kaštai – žaliavinis mėšlas gali patirti atliekų tvarkymo sąnaudas ir ypač brangiai kainuoja transportuoti dėl didelio vandens kiekio. Sausas granules galima laikyti ūkyje ir, jei reikia, transportuoti jas kainuoja daug pigiau.

Sumažėjęs nuotėkis – perteklinis žaliavinio mėšlo naudojimas lemia, kad iš dirvožemio išplaunamas maistinių medžiagų perteklius ir gali pakenkti supančiai aplinkai. Sausos granulės padeda apsisaugoti nuo nutekėjimo, nes naudojamos tik pagal poreikį.

Ši organinė trąša gaunama iš kompostuoto mėsinių galvijų mėšlo. Kompostavimo procesas pagrįstas labai pažangia kompostavimo technologija, kurioje nėra stimuliatorių. Mėšlas apdorojamas keliais etapais, t. y. brandinamas, džiovinamas ir susmulkinamas iki tokio dydžio dalelių, kurios geriausiai tinka granuliuotoms trąšoms gaminti. Tokiose trąšose nėra įprasto stipraus kvapo. Jis greitai tirpsta vandenyje ir turi daug vertingų maistinių medžiagų. Granuliuotos trąšos, neturėdamos įtakos dirvožemio pH, skatina fosforo, kalio ir bendro azoto elektronų mainus dirvožemyje bei didina organinės anglies ir humuso kiekį. Trąšas galima naudoti visiems augalams, taip pat  žemdirbystėje. Daugiau informacijos dekoskalda.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *