Home > Aplinka > Patarimai, kaip palengvinti savo sodo priežiūrą

Patarimai, kaip palengvinti savo sodo priežiūrą

Tinkamai sodo priežiūrai garantuoti prireikia atlikti daug įvairiausių darbų. Kai baigiasi žiema, prisimename, jog reikia pasižiūrėti, kaip peržiemojo šiltnamis, gal jam reikalingas remontas, gal pats laikas jį atnaujinti. Kokybiška sodo įranga padeda sumažinti sodo darbams atlikti būtiną laiką, todėl verta kuo greičiau atsikratyti prastos kokybės įrengimais.

Keletas žodžių apie šiltnamius ir dar kai ką

Jau mažai ką domina įprastiniai polietileniniai arba iš karbamido plokščių įrengti šiltnamiai. Dabar sparčiai į rinką žengia stikliniai ir plastikiniai šiltnamiai su vėdinimo sistema ir automatinius drėkinimu, kas leidžia ne tik sutaupyti sodininko laiką, bet ir auginti egzotiškesnius augalus nei esame įpratę.

O jei norite, kad jūsų darbo įrankiai visada būtų po ranka, apsirūpinkite patogiais ir estetiškai atrodančiomis jų laikymo konteineriais, tada jie ilgiau išliks nesurūdiję ir ilgiau tarnaus, nes bus apsaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio.

Į pagalbą pasitelkite vejos robotą, ką jis gali?

Mūsų dienomis sodo darbams pritaikomos technologijos diena iš dienos tobulėja. Vis labiau žinomas ir tankiau naudojamas prižiūrint sodą yra vejos robotas. Jis vertina žolės augimo spartą ir pats nustato, kada atėjo laikas nupjauti veją. Prietaiso šeimininkas ir pats gali nustatyti savaitės dieną, kada norėtų, kad būtų pjaunama žolė. Vejos robotas savo darbą atlieka neišpasakytai pavyzdingai. Be to, jis pasiekia net sunkiausiai prieinamas vieteles, todėl gražia sodybos veja galėsite mėgautis per visą šiltąjį metų laikotarpį.

Ką gali sode vandens siurblys?

Sodo priežiūra neįsivaizduojama ir be nuolatinio jo laistymo. Juk kasdien reikia laistyti daržus, šiltnamį, gėlynus, braškes, vaismedžius ir vaiskrūmius. Kad sodo laistymui nepriekaištingai būtų tiekiamas vanduo, vandens siurblys turi veikti be jokių sutrikimų, todėl jei senasis vandens siurblys jau yra nebetinkamas naudojimui, nešykštėkite ir nusipirkite naują. Vandens siurblys praverčia ne tik sodo laistymui, bet jį galima panaudoti ir tada jei į sodo namelį ar vasarnamį norite tiekti vandenį tualetinėms reikmėms, skalbimo mašinai ir pan.

Prieš pirkdami naują prietaisą, būtinai pasidomėkite, koks jo atsparumas smėlio priemaišoms, galingumas, slėgis, našumas ir kiti techniniai parametrai. Juos palyginkite su esamais savo ūkiniais poreikiais ir tada pasirinkite jums patį tinkamiausią siurblį. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *