Home > Maistas > Lietuviški maisto produktai užsienyje: kokių tiekiame daugiausiai?

Lietuviški maisto produktai užsienyje: kokių tiekiame daugiausiai?

Lietuva yra agrariška valstybė, kurioje auginama daug grūdinės kilmės augalų, taip pat – auginami galvijai, kurie duoda ne tik mėsos, tačiau ir pieno, galiausiai, mūsų šalies kulinarai padeda verslininkams sukurti pačius skaniausius patiekalus, kurie džiugina ne tik tautiečių, tačiau ir kitų šalių gyventojų skonio receptorius.

Natūralu, kad maisto eksportas auga kiekvienais metais vis labiau. Tiek dėl lengvinančių sąlygų, tiek dėl poreikio prekiauti ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyse. Tai paskatina ne tik didelius, tačiau ir mažus verslus išbandyti savo galimybes svetimose rinkose ir galbūt ten atrasti daugiau pirkėjų.

Maisto produktai iš Lietuvos keliauja į daugiau nei 150 pasaulio šalių, tad galima džiaugtis, kad yra toks didelis poreikis. Pasiekiamos tokios vietos kaip kad JAV, Uzbekistanas, Izraelis, Singapūras, Moldova, Malaizija, Australija, Pietų Afrika ir t.t. O pačių maisto gaminių tipai – labai įvairūs.

Paskutiniais metais ypač aktyviai augo pieno gaminių eksportas: varškės, sūris, sviestas… Taip pat ir tokie gaminiai kaip kad pieno košės,, pieno išrūgos. Net pieno konservai, kurie eksportuojami į kitus kontinentus. Žinoma, dėmesio sulaukia ne tik pieno, tačiau ir kiti produktai. Pavyzdžiui – mėsa ir jos gaminiai.

Labiausiai perkama yra galvijų mėsa, kuri dažniausiai eksportuojama sušaldyta. Ne tik maži jos gabaliukai, tačiau ir masyvūs kiekiai, kurie vėliau pardavinėjami vietiniuose šalies prekybos centruose. Lygiai taip pat perkami ir įvairūs grūdinės kilmės gaminiai, patys grūdai, kurie naudojami duonos, miltų gamyboje.

Daugiausia dėmesio sulaukia kviečiai, kurių kiekiai lyginant su kitų šalių ES vidurkiu – ypač dideli. Retas žino, kad iš Lietuvoje yra nemažai išvežama ir žuvies. Gana didelė dalis yra pateikiama konservų pavidalu. Dažniausiai tokie gaminiai keliauja į kitus kontinentus, tolimas šalis, kur jie parduodami labai pigiai.

Maistas – svarbus, tačiau skanus maistas yra dar svarbesnis. Ne veltui vis daugiau žmonių išbando ne tik savo šalies, tačiau ir užsienio verslininkų gaminius. Juk tai – galimybė pažinti pasaulį net neišeinant iš namų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *