Home > Gėlės > Dovanojamų gėlių reikšmės

Dovanojamų gėlių reikšmės

Gavę gėles retai susimąstome apie paslėptą jų prasmę. Mes tiesiog vertiname malonų gestą, džiaugiamės gražiomis šviežiomis gėlėmis ir nesusimąstome dėl dovanų reikšmės. Tuo tarpu augalai išreiškia daugiau, nei galėtume tikėtis. Anksčiau daugiau dėmesio buvo skiriama jų simbolikai. Dovanojamos gėlės parodo, ką gėlių dovanotojas jaučia žmogui, kuriam perka gėles.

Populiariausių gėlių simbolika. Patikrinkite, ką išreiškia jūsų puokštė

Gėlių simbolikai skiriame mažai dėmesio, tačiau verta žinoti, ką reiškia populiarios rūšys, dažnai naudojamos puokštėms kurti. Pirma, tai palengvins gėlių pasirinkimą kompozicijai, antra, leis išvengti įvairių nesklandumų ir nepatogumų. Kai kurie gėlių semantiniai kodai vis dar funkcionuoja visuomenės sąmonėje – pavyzdžiui, visi žino, kad raudonos rožės simbolizuoja meilę. Apie meilę skaityti daugiau galite čia – http://www.manoerotika.lt/category/meile-ir-santykiai/

Ką reiškia skirtingos rūšys?

Tulpės – viena populiariausių pavasario gėlių, jos dažnai dovanojamos Moters dienos proga. Jos simbolizuoja meilę, džiaugsmą susipažinti su kitu žmogumi. Raudoni žiedai sako „aš tave myliu“, geltoni simbolizuoja pavydą ir pyktį.

Gvazdikai taip pat populiari dovana. Priklausomai nuo spalvos, jie išreiškia
susižavėjimą ir padėką (raudona), atmintį ir lūkesčius (rožinė), grynus ketinimus ir meilę (balta).

Rožės – raudonos simbolizuoja tikrą, tyrą meilę. Jas reikėtų dovanoti tik
artimiausiems, tiems, kuriuos mylime – tėvams, partneriui. Balta spalva simbolizuoja tyrumą ir nekaltumą, dažnai naudojama kuriant vestuvių dekoracijas. Rožinės gėlės išreiškia draugystę ir malonę, taip pat pagarbą ir kuklumą. Geltona spalva turi neigiamą atspalvį – jie reiškia pavydą ir atsakymo prašymą.

Orchidėjos – simbolizuoja jausmingumą ir tobulumą.

Narcizai – simbolizuoja pavydo jausmą.

Saulėgrąžos reiškia despotiškumą, bet ir garbinimą.

Gėlių simbolika, ypač jų spalvos, ypač matomos vienspalvėse puokštėse, todėl visada atkreipkite dėmesį į tai, kaip galima perskaityti mūsų neverbalines gėlių reikšmes. Kalbant apie įvairiaspalves puokštes, tai nelabai svarbu, o dažnai net spalvų simbolika keičiasi, pvz., geltonos gėlės, surištos su įvairiaspalvėmis, reiškia džiaugsmą ir energiją.

Ar svarbus gėlių skaičius puokštėje?

Mitas apie nelyginį gėlių skaičių puokštėje tikriausiai gerai žinomas visiems. Daroma prielaida, kad lyginis gėlių dovanojimo skaičius atneša nesėkmę, nelyginis – sėkmę. Vadinasi, įprasta dovanoti vieną gėlę, tris, penkias ar septynias ir pan. Tokiu būdu galime būti tikri, kad puokštės su poriniu skaičiumi nemalonumų gavėjui nepadarysime. Tačiau, tai ne tiesa. Verta prisiminti, kad nelyginis gėlių skaičius puokštėje tiesiog atrodo geriau. Pats gėlių skaičius puokštėje yra mūsų individualus pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *