Home > Aplinka > Kaip įrengti namus su daržu, kad juos būtų lengva tvarkyti?

Kaip įrengti namus su daržu, kad juos būtų lengva tvarkyti?

butas, namai, darzas

Pastaraisiais metais įgaunanti vis didesnį pagreitį ekologiška daržininkystė nuosavuose būstuose pritraukia vis naujų sekėjų. Tai pasakytina ne tik apie senyvo amžiaus žmones kuriems daržovių auginimo įprotis buvo įskiepytas nuo mokyklos laikų. Daržo gėrybes tapo madinga auginti savo namuose tarp X ir Y kartos atstovų ir tai lemia keletas priežasčių. Visų pirma tai yra kaip hobis ir laisvalaikio praleidimo forma ir nuolat populiarėjantis sveikos mitybos kultas. Trečias faktorius yra taip pat labai svarbus, naudojimo patogumas. Šiuo metu yra galybė būdų kaip auginti salotas, daržoves ir prieskonius savo namuose švariai, patogiai ir netgi stilingai. Naujų butų įrengimas daugeliu atveju neįsivaizduojamas be daržo, apžvelkime dažniausiai naudojamų privalumus ir trūkumus.

Pakeltos lysvės

Sumontuotos iš medinių lentų ar apvadų nenaudojant jokių impregnantų ir kitų chemikalų. Daržo formą pasirenkame patogaus dydžio pagal turimą laisvą plotą, daržo aukšti pasirenkame kokio norime, koks yra patogu laistyti, ravėti ir nuimti derlių. Nereikia ravėti aplink esančių dirvos plotų nes jų tiesiog nėra.

Vertikalus daržas

Ant sienos ar kitos plokštumos prie namo, tvoros,  balkone įrengtas daržas – idealus sprendimas kompaktiškiems namams kai riboja plotas horizontaliai. Labai įspūdingai atrodo pasodinus skirtingų rūšių salotas, ridikėlius, lapinius prieskonius. Puikus eksterjero dekoratyvinė puošmena. Vienintelis nepatogumas tai laistymas, reikia sumontuoti integruotą kapiliarinę laistymo sistemą.

Mobilus daržas

Ant medinių padėklų su ratukais įrengtas minimalistinis daržas tinka įvairių rūšių prieskoniams ir salotoms auginti. Patogu laistyti, patraukti ant saulės ar į pavėsi kai pernelyg didelė kaitra, pastatyti į bet kurią norimą vietą.

Visus šiuos daržovių auginimo būdus jungia keli pagrindiniai principai – kuo mažesnis plotas paliekamas piktžolėms,kad nereikėtų ravėti, į vieną vietą koncentruojama augalų įvairovė tinkamai prižiūrint leidžia išauginti platų šviežių gėrybių asortimentą ir kas svarbiausia moderniam žmogui – daržas teikia pasigėrėjimą ir tampa sudėtine dekoratyvne namo dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *