Home > Aplinka > Kaip suplanuoti gražų daržą?

Kaip suplanuoti gražų daržą?

magnetinės lentos, daržas, lysvės

Planuoti gražų daržą reikėtų pradėti su  lĮ „stibi“ magnetine lenta. Lentoje susidaryti planą lysvių, takų ir kitų elementų, plane numatytųiįėjimą į teritoriją, orentuotis į kaimynų sklypų ribas. Jeigu sklypo paviršius lygus, įėjimas iš pietinės pusės, namas pastatytas sklypo gilumoje tai daržas, vaismeddžių sodas ir gėlynai išdėstomi saulėtose vietose, kad medžiai neužtemdytų sklypo. Magnetinėje lentoje sudarius daržo planą, veliau galima perkelti į sodybos ar kiemo erdvę. Norint sukurti sėkmingą daržo planavimo projektą, reikia apmąstyti kokio derliaus iš jo tikites, būtina išnaudoti kiekvieną žemės lopinėlį, saulės apšvietimą ir tankiai įrengti lysves. Trūkstant vietos, daržą galima įrengti ant kokio nors tvirto pastato stogo arba statyti kilnojamus šiltnamius. Šiltnamis statomas ten kur tam tinkamas apšvietimas. Komposto dėžę galima daryti sklypo gilumoje, geriausia prie sienos ar tvoros. Daržas ar sodas turi atrodyti estėtiškai, kad malonu būtų pačiam darbuotis jame ir svečiams ne gėda savo daržą parodyti.

Daržo takai

Takai turi didelę įtaką bendram daržo vaizdui. Takai aprėmina lysves ir tampa daržo pagrindu. Tvarkingi takai gali pakeisti jūsų daržo vaizdą iš esmės. TRINKELĖS- ilgaamžis sprendimas, daržas atrodys tvarkingai ir priežiūros beveik nereiks. ŽIEVĖS MULČIAS- tamsus, natūralios kilmės, puikiai tinkamas daržui, jo suoksnis turi būti storas, kad neperaugtų piktžolės. Jeigu tarp lysvių paliekama VEJA- tai jos plotis turi būti toks, kad praeitų žoliapjovė, o priežiūros reikės daug.

Pakeltos lysvės

Lysvės paprastai daromos iškilios, jų šonuose atsiranda nuožulnūs kraštai, sunkiausias darbas darže yra lysvių šonų ravėjimas, nes juos greitai apauga piktžolės, todėl lysvių šonus patartina įrėminti bent po vieną lentą ir darbas darže bus lengvesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *