Home > Ūkininkams > Ūkininkavimo verslas – nuo ko pradėti?

Ūkininkavimo verslas – nuo ko pradėti?

Įkurti savo ūkį nėra taip paprasta, ypač žmonėms, kurie iki šiol neturėjo daug reikalų su žemės ūkiu. Būsimieji ūkininkai, norėdami turėti nuosavą ūkį, turi atitikti keletą pagrindinių sąlygų.

Ūkis, o su juo ir individualaus ūkininko statusas, dažniausiai perduodamas iš kartos į kartą. Nes vienas iš reikalavimų – žemė. Teoriškai ją galima nusipirkti ar išsinuomoti, bet jei šiuo metu neturi nieko bendro su žemės ūkiu, tai nebus toks paprastas reikalas. Taigi ar įmanoma ūkininku tapti nuo nulio?

Šiuos klausimus reguliuojančiame žemės ūkio sistemos formavimo akte aiškiai apibrėžtas vadinamoji žemės ūkio profesionalizavimas, ribojant prieigą prie jo pašaliniams asmenims. Taigi, norint oficialiai tapti ūkininku, reikia įvykdyti keletą sąlygų ir tai gali užtrukti nemažai laiko. Tačiau tai gera treniruotė prieš tai, kas mūsų laukia, nes, priešingai nei atrodo, žemės ūkio veikla nėra lengvas darbas.

Kaip įkurti ūkį?

Taigi užnugaryje turime klausimus, susijusius su individualaus ūkininko statuso gavimu, tačiau žemės pirkimas – dar ne viskas. Jei norite vadovauti ūkiui, jūsų laukia keli papildomi formalumai. Žemės ūkio verslas Lietuvoje – tai žemės ūkio produktų gamyba, gyvūlių veisimas ar auginimas arba žemės ūkio paskirties žemės palaikymas tinkamos ganyti ar auginti.

Be to, apie savo veiklą turite pranešti savivaldybės administracijai ir užsiregistruoti oficialią maisto gamybos priežiūrą vykdančiose institucijose, t. y. Valstybinėje sanitarinėje inspekcijoje ir Veterinarinėje inspekcijoje.
Taigi, kaip matote, įgyvendinti svajonę palikti miesto gyvenimą ir rūpintis pelningiausiu žemės ūkio verslu, pirmiausia reikia įvykdyti daugybę formalumų ir sąlygų. Kai tai padarysite, lengviau nebus, nes jūsų laukia sunkus darbas. Ūkininkas – tai ne tik profesija, tai gyvenimo būdas.

Ar ūkio ir verslo plėtrai reikalingas verslo planas?

Finansų ekspertai siūlo nuo ko pradėti rengti žemės ūkio verslo planą. Prieš pradėdami rašyti žemės ūkio verslo planą, pasidomėkite, į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį.

Žemės ūkio verslo planas skirtas ne tik įvertinti realias išlaidas ir nuostolius, kurie atsiranda įgyvendinus naują investiciją. Verslo planas dažnai yra būtinas dokumentas norint gauti papildomų lėšų, pvz., ūkių restruktūrizavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *