Home > Maistas > Svarbiausi maisto produktai sportuojant

Svarbiausi maisto produktai sportuojant

Sportas ir maistas yra neatsiejami kiekvieno sportininko gyvenime. Fiziškai aktyvus žmogus turėtų aprūpinti organizmą pakankamu kalorijų kiekiu ir reikiamu kiekiu visų vertingų maistinių medžiagų. Tinkamai sudaryta mityba sportuojant tiesiogiai lemia jo sveikatą ir sportinius rezultatus.

Kalorijų poreikis sportininko mityboje

Bet kurios gerai subalansuotos mitybos dietos atskaitos taškas yra dienos kalorijų (energijos) poreikio nustatymas.

Energijos poreikis – tai kalorijų kiekis, kurio organizmui reikia tinkamai funkcionuoti. Kalorijų poreikio verte atsižvelgiama ir į energiją, reikalingą visoms pagrindinėms gyvybės funkcijoms palaikyti (tokioms kaip kvėpavimas, kraujotakos sistemos darbas, visi medžiagų apykaitos procesai), tiek į viso organizmo veiklą dienos metu.

Sporto mityba masei

Tinkamo kalorijų balanso nustatymas yra labai svarbus, jei norite numesti svorio dietos pagalba arba, priešingai – priaugti svorio. Lieknėjimą mažinanti dieta pagrįsta kalorijų deficitu. Kalorijų trūkumas yra būklė, kai organizmas sudegina daugiau kalorijų nei suvartoja su maistu.

Fiziškai aktyviems žmonėms intensyvios treniruotės eina koja kojon su riebalų mažinimu. Kuriant kalorijų deficito dietą, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas visų būtinų maistinių medžiagų poreikiui bei sporto maisto papildams.

Mažai energijos suvartojanti dieta (žemesnė už bazinį medžiagų apykaitos greitį) gali sukelti silpnumą, mieguistumą, nuovargį ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Tačiau dauguma sportininkų dietų yra pagrįstos kalorijų pertekliumi. Didesnis kalorijų kiekis dietoje padeda pasiekti geresnių rezultatų jėgos treniruotėse ir užtikrina tinkamą raumenų augimą. Raumenų masės dieta apima tinkamai subalansuotą maistą, kuris suteikia energijos ir atsižvelgia į visas vertingas maistines medžiagas.

Maistinių medžiagų dalis sportininko mityboje

Subalansuota sportininko mityba turi aprūpinti organizmą visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis, tai yra baltymais, riebalais ir angliavandeniais. Atskiros maistinės medžiagos atlieka daug svarbių funkcijų ir palaiko kūną treniruotės metu. Vitaminai ir mineralai taip pat svarbūs fiziškai aktyvių žmonių mityboje.

Svarbiausi ingredientai, kurie palyginti greitai aprūpina organizmą energija, yra angliavandeniai. Tokie produktai kaip duona, ryžiai, kruopos ir vaisiai yra ypač vertingi jų šaltiniai maiste. Jų pasiūla turėtų būti didelė padidinto treniruočių intensyvumo laikotarpiu. Todėl be hidratacijos treniruočių metu reikėtų pasirūpinti ir angliavandenių vartojimu, nes jie optimizuos jūsų pratybų pajėgumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *