Home > Ūkininkams > Darbas lauke: kuo būtina pasirūpinti dirbant lauke šaltuoju sezonu?

Darbas lauke: kuo būtina pasirūpinti dirbant lauke šaltuoju sezonu?

Darbas lauke, daugeliui yra neišvengiamas. Dalis, tam tikrų profesijų atstovų pagrindinį savo darbą atlieka lauke. Tai statybininkai, kelininkai bei panašių profesijų atstovai, kuriems, darbo metu, tenka susidurti su itin atšiauriomis oro sąlygomis. Akivaizdu, kad tokiame darbe itin svarbų vaidmenį vaidina apranga. Tai ji apsaugo ir suteikia komfortą darbo metu. Na, o atėjus šaltajam metų laikui, ji privalo būti tinkama, kad dirbti būtų ne tik patogu,  bet ir šilta. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir saugumo, kadangi, dauguma darbo drabužių pasižymi ir apsauginėmis savybėmis. Tinkami darbo drabužiai ne tik apsaugos nuo ekstremalių oro sąlygų, šalčio, bet ir gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų. Šiame straipsnyje aptarsime tai, kokia apranga ir jos priedai yra būtini dirbant lauke. 

Darbinė striukė – pagrindinis aprangos elementas 

Dirbant lauke, šaltuoju metų laiku, žiema, itin svarbu pasirūpinti ir tinkamo darbo apranga. Ji apsaugo nuo šalčio, tačiau, taip pat, padeda efektyviai dirbti ir garantuoja patogumą. Vienareikšmiškai svarbiausias aprangos elementas yra darbinė striukė. Darbinės striukės, dažniausiai, pasižymi itin geru ir kokybišku pašiltinimu, kuris palaiko kūno šilumą, net atšiauriausiomis oro sąlygomis. Tuo pat metu, darbinės striukės suteikia ir gana gerą ventiliaciją, kad kūnas galėtų kvėpuoti, nebūtų smarkiai prakaituojama. Naudinga, jei darbo striukė yra pagaminta iš neperpučiamos ir neperšlampamos medžiagos. Tokiu būdu, net stipriausias vėjas ar sniegas bei lietus nebus baisus. Dažnu atveju, tokio tipo striukės būna papildytos patogiais gobtuvais, giliomis kišenėmis ir, žinoma, turi atšvaitus, kurie suteikia daugiau matomumo. Turėdamas tokią striukę darbuotojas ne tik nesušals, bet ir bus lengviau pastebimas aplinkinių, o tai garantuos jo saugumą. Tiesa, reikėtų pabrėžti ir tai, kad tie, kurie dirba su degiomis medžiagomis, neturėtų rinktis darbinės striukės, kuri nėra atspari ugniai. 

Kelnės ir megztiniai – neatsiejama darbinės aprangos dalis 

Žinoma, gera darbinė striukė situacijos neišgelbės, jei neturėsite tinkamų darbinių kelnių ar megztinio. Kokybiškos darbinės kelnės ar kombinezonai apsaugos kojas nuo šalčio, o taip pat, gali apsaugoti ir nuo nelaimingų atsitikimų, krintančių objektų, įbrėžimų. Žiemai itin tinkami yra kombinezonai, kadangi, jie apsaugo ne tik kojas, bet ir dalį viršutinės kūno dalies. Taip pat, jie dažnai būna pašiltinti, tad, suteiks papildomą šilumą. Kaip ir striukės, darbinės kelnės ar kombinezonas privalo būti pagaminti iš kokybiškų, patvarių medžiagų. Pageidautina, jei medžiaga nepraleidžia vėjo, o pačios kelnės yra papildytos patogiomis kišenėmis, kilpomis, kurios leidžia patogiai laikyti reikiamiausius įrankius. Nepamirškite ir atšvaitų, kurie suteiks daugiau matomumo, o tuo pat metu, ir saugumo. Žinoma, svarbūs yra ir darbo džemperiai, megztiniai. Jie privalo būti šilti, švelnūs odai, bet tuo pačiu, leisti kvėpuoti kūnui ir neskatinti smarkaus prakaitavimo. Naudinga, jei megztinis, džemperis sudėtyje turi vilnos, sintetinių audinių, kurie garantuos šilumą, bet tuo pat metu ir gerą ventiliaciją. 

Pirštinės, kepurės ir kitos apsaugos – svarbūs ir naudingi darbo aprangos aksesuarai 

Atminkite, kad svarbi ne tik darbo apranga, bet ir jos priedai, kurie garantuoja saugumą ir patogumą darbo metu. Žiema, žinoma, dirbant būtinos yra pirštinės. Jos reikalingos tiek statybininkams, tiek kelininkams. Naudinga atminti tai, darbinės pirštinės gali apsaugoti ne tik nuo šalčio, bet ir darbe kylančių pavojų. Pavyzdžiui, dirbant su įrankiais, aštriais objektais, darbinės pirštinės apsaugos rankas nuo įbrėžimų, įpjovimų. Na, o tiems, kurie dirba su cheminėmis medžiagomis, pirštinės padės apsisaugoti nuo kenksmingo jų poveikio. Jei dirbate su karščiu, yra didelė ugnies rizika venkite pirštinių, kurios yra pagamintos iš degių medžiagų. Nepamirškite ir galvos apsaugos. Vieniems gali pakakti šiltos ir kokybiškos kepurėms, kitiems, pavyzdžiui, statybininkams, kelininkams, būtini apsauginiai šalmai. Jie ne tik apsaugo galvą nuo šalčio, bet ir nuo krintančių objektų, smūgių. 

Darbiniai batai – neatsiejama darbo aprangos dalis 

Galiausiai, dirbant lauke būtina pasirūpinti ir kokybiškais darbo batais. Šaltoms žiemoms ir darbui lauke tinkamiausi šilti ir patogūs batai. Jie privalo būti pašiltinti, neperšlampantys ir neslystantys. Vandens nepraleidžiantys batai užtikrins, kad kojos bus sausos, net kai lauke lyja, pusto. Na, o sausos kojos – šiltos kojos. Taip pat, nepamirškite, kad darbiniai batai privalo suteikti tinkamą sukibimą su žeme, danga. Tad, neslystantis padas, geras pado protektorius yra tai, ko turėtų ieškoti kiekvienas, dirbantis lauke. 

Šiltą ir kokybišką darbo aprangą žiemai rasite varle.lt svetainėje. Tik čia draugiškos kainos ir pačios geriausios akcijos!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *