Home > Daržininkystė > Ką reikia žinoti norint įrengti daržą?

Ką reikia žinoti norint įrengti daržą?

tvoros meistrai

Tikriausiai kiekvienas daržininkas nori ne tik savo darže užsiauginti sveikų, natūralių ir skanių daržovių, bet ir džiaugtis estetišku, tvarkingu daržu. Juk gražiai atrodantis darželis gali netgi puošti namų aplinką, o darbuotis tokiame darže bus vienas malonumas. Tad kaip įsirengti daržą ir kokios yra akį traukiančio darželio paslaptys? Štai atsakymai!

Tvarkingi takai

Takai yra pagrindinis elementas, kuriantis bendrą daržo vaizdą. Netvarkingi, žolėmis apaugę takeliai tarp lysvių iš karto suteikia daržui betvarkės ir nepriežiūros įspūdį. Tad tvarkingais takais darže pasirūpinti yra būtina. Apsvarstykite kokio tipo takai labiausiai tinka prie bendros jūsų kiemo aplinkos. Galite rinktis tarp vejos tipo, žievės mulčios, akmenukų ar kitų daržo takų variantų.

Iškilios lysvės

Iškilios lysvės, kuomet jos formuojamos aprėminant medinėmis, plastikinėmis ar net mūrinėmis lentelėmis yra puikus būdas kurti tvarkingą ir lengviau prižiūrimą daržą. Be to, esant iškilioms lysvėms, kurios aptvertos borteliais, jums nereikės atlikti tokių darbų kaip lysvių šonų ravėjimas. Apskritai pastaruoju metu vis labiau populiarėja viso daržo aptvėrimas tvorele. Daili, neaukšta tvorelė aplink daržą ne tik suteikia estetiškumo, bet ir apsaugo lysves nuo nepageidaujamų „svečių“ – katinų, kurmių ar vaikų. Geriausia kai daržo aptvėrimą atlieka tvoros meistrai. Tuomet tvorelė bus saugiai sumontuota bei parinkta tokia, kuri labiausiai tinka jūsų kiemui.

Bendra tvarka

Darže tarp lysvių palikti kibirai, kauptukai ar kiti įrankiai tikrai nepriduoda daržui grožio ir estetikos. Tad pasirūpinkite, kad jūsų darželyje visuomet viešpatautų tvarka. Netoli daržo įrenkite pastogę ar tiesiog skirkite vietos, kur laikysite daržui skirtus įrankius.
Tikimės šie patarimai jums padės įsirengti daržą, kuris teiks jums naudos, malonumo bei džiugins ramybės akimirkomis gamtoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *