Home > Maistas > Ar žmonėms užtenka vitaminų tik iš maisto produktų?

Ar žmonėms užtenka vitaminų tik iš maisto produktų?

vitaminai sportui

Vieningos nuomonės apie vitaminų vartojimą atrasti neįmanoma. Tai tikrai neišsenkanti tema, apie kurią galima diskutuoti valandų valandas. Visgi, visi sutinka, kad vitaminai žmogui yra reikalingi, todėl tinkamas jų pasiskirstymas kūne – būtinas.

Ar vartoti vitaminus papildomai?

Įvairių gandų ir mitų apie papildomus, geriamus vitaminus, yra pilna. Vieni gydytojai teigia, kad papildomai vartoti vitaminų tikrai nereikia, nes jų žmonės pakankamai gauna iš maisto produktų, kiti atvirkščiai – sako, kad papildomas vitaminų vartojimas gerina ir stiprina imunitetą ir jų žmonėms reikia būtinai. Tie, kurie teigia, kad vitaminų žmonėms reikia gerti papildomai, svarsto, jog jų mums iš maisto nebeužtenka dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai maiste apskritai nebėra tiek vitaminų, kiek būdavo ankščiau, o antra, tai žmonės pasidarę irzlesni, jie patiria daugiau streso, turi daugiau atsakomybių, todėl ir vitaminai iš jų organizmo pasišalina greičiau arba organizmas jų įsisavina tikrai mažiau. Dėl to galima manyti, kad vitaminų iš maisto produktų jiems nebeužtenka.

Vitaminai sportui – naudingi

Jeigu esate iš sportuojančių ar aktyviai laiką leidžiančių žmonių, tai vitaminai sportui jums tikrai gali būti naudingi. Vitaminai sportui parduodami tiek vyrams, tiek ir moterims, o tam tikros papildų parduotuvės pateikia panašų arba skirtingą asortimentą. Maisto papildų parduotuvėse yra galimybė nusipirkti vitaminus sportui tiek tam tikrus, pavyzdžiui, magnį, kalcį ar cinką, tiek maišytus, pavyzdžiui, skirtus tik moters, tik vyrams arba ir tiems, ir tiems. Kartais yra galimybė įsigyti vitaminus ir mineralus kartu, tokiu atveju žmogus gauna dar daugiau reikiamų maistinių medžiagų. Geriausia yra tai, kad geriant vitaminus papildomai, jie tikrai nepadaro žmogaus nuo jų priklausomo, atvirkščiai, vitaminai pagerina organizmo būklę, pagerėja žmogaus miegas, jis pasidaro atsparesnis ligoms, gali sutvirtėti sąnariai. Organizmo pagerėjimas priklauso nuo to, kokių vitaminų žmogui reikia ir nuo to, kokie yra vartojami.

Jeigu nežinote, ar jums reikia papildomai vitaminų – išsitirkite. Gydytojo kabinete daromi įvairūs tyrimai, kurie nustato, kokių vitaminų žmogui reikia, o kokių pakanka. Atlikus tyrimus daug lengviau žinoti, kokius vitaminus reikia įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *