Home > Ekologija > Ekologiškas maistas

Ekologiškas maistas

Nojaus sėklos

Kai dabartiniame pasaulyje tiek daug pagundų, bene pirmoji auka būna sveika mityba. Greitas maistas, konservantų pilni produktai ir kitas, lengvai prieinamas, bet sveikatai neretai kenksmingas maistas atsiliepia ateityje. Dėl to sergame įvairiomis ligomis ir vis dar atsiliekame nuo vakarų valstybių savo sveikatingumo ir gyvenimo trukmės rodikliais.

Viena iš galimybių pagerinti savo psichologinę bei fizinę savijautą yra ekologiškas maistas. Tai yra visi sertifikuoti maisto produktai, kurie arba auginti, arba paruošti, arba auginti ir paruošti laikantis sertifikuotų ekologijos standartų. Koks maistas yra ekologiškas:

     • augintas nenaudojant mineralinių trąšų;
     • augintas be GMO, antibiotikų, herbicidų ir pesticidų;
     • naudotos tik organinės trąšos bei biologinė kenkėjų kontrolė;
     • paisomi gyvūnų gerovės reglamentai ir reikalavimai;

     • nenaudojami sintetiniai maisto priedai.

Tik atitikus šiuos punktus galima tikėtis, kad maistas bus paženklintas ekologišku ženklu. Toks maistas ne tik išsaugo geriausias savo savybes bei nekenkia jį vartojantiems asmenims, bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Ekologiško maisto galite įsigyti beveik visur, tačiau neretai geriausia vieta yra ekologiškų prekių parduotuvės ar net patikimų ūkininkų turgeliai. Tiesa, pastarieji variantai gali būti apgaulingi, todėl labai svarbu rasti patikimų tiekėjų. Jeigu norite patys augintis tam tikrus produktus, jums padės Nojaus sėklos, kurių galite įsigyti tiesiai iš tiekėjų. Su jomis užsiauginsite augalus, kurių norite. Svarbiausia, kad jie bus sveiki ir ekologiški.

Vis dėlto, jeigu pažįstate ūkininką ar savo produktus mėgstate auginti patys ir nenaudojate aukščiau paminėtų medžiagų, galite drąsiai vartoti tokį maistą, nes jis irgi – ekologiškas. Sertifikatą įsigyti yra gana brangu, todėl neretai smulkesni ūkininkai net apie jį nežino arba pasirenka jo neturėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *