Home > Maistas > Egzotinių vaisių nauda sveikatai

Egzotinių vaisių nauda sveikatai

Pietryčių Azija ir daugybė kitų atogrąžų šalių yra vaisių ir gastronomijos rojus egzotiškų vaisių gerbėjams ir mėgėjams. Pitahaya, tamarillo, pasifloros vaisiai, mangostanai, gyvatės vaisiai ir daugelis kitų pavadinimų tropikuose nieko nenustebins. Šie nepaprasti egzotiniai vaismedžiai yra neatsiejama daugelio mūsų planetoje gyvenančių tautų gyvenimo dalis.

Ar egzotiniai vaisiai populiarūs mūsų šalyje?

Nieko nenustebinsite ananasų salotomis, bananų pyragu ar kokosiniais sausainiais. Mokame parduotuvėje ir turguje išsirinkti ir nusipirkti egzotiškus vaisius, pagal lapelius nustatyti ananaso ar pagal kvapą mango rūšį. Tačiau nepaisant to, kad egzotiškų vaisių galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre, dažnai receptus su egzotiniais vaisiais pasiliekame šventėms, nes ananasai, mangai, ličiai puikiai dera su produktais, kuriuos ruošiame šventiniam stalui: jūros gėrybėmis, antiena, kiauliena. Visada galite rinktis salotų su egzotiškais patiekalais receptus ar desertų receptus, pasigaminti padažą ar kokteilį – bet kuris iš šių patiekalų neliks nepastebėtas.

Švieži vaisiai yra neatsiejama subalansuotos mitybos dalis

Nors dauguma egzotinių desertinių vaisių yra sezoniniai, manoma, kad reguliarus jų valgymas turi daug naudos sveikatai. Turimos žinios apie tam tikrų vaisių valgymo poveikį patvirtina poreikį didinti jų vartojimą. Moksliniai įrodymai pateikia išsamią informaciją ir paaiškina teiginius apie maistinį ir gydomąjį egzotinių vaisių vartojimo poveikį.

Kokios yra tropinių vaisių savybės? Kokių vitaminų jie suteikia?

Dauguma egzotinių vaisių turi stiprių antioksidacinių, priešvėžinių ir antibakterinių savybių. Egzotiški vaisiai yra turtingas fitochemikalų, tokių kaip karotinoidai, polifenoliai, vitaminai, esminiai mineralai ir riebalų rūgštys, šaltinis, kurie gali veiksmingai sumažinti lėtinių ligų dažnį ir apsaugoti žmogaus organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.

Kadangi vasaros karštos pagrindinis maisto eksportas vyksta ištisus metus. Žinoma, visko reikia su saiku, nes didelis kiekis tam tikrų vaisių gali pakenkti žmogui. Taip pat nepageidautina valgyti vaisių tuščiu skrandžiu. Ir jei nėra kontraindikacijų, kiekvieną dieną valgydami po truputį vaisių pajusite linksmumą, jėgų antplūdį ir norą daryti įprastus dalykus. Todėl vietoj nesveiko greito maisto tarp pagrindinių valgymų geriau suvalgyti gabalėlį ananaso, mango ar pomelo. Jie yra tokie pat kaloringi kaip ir kai kurie pieno ar mėsos produktai, tačiau organizmas juos pasisavina daug greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *