Sakoma, smalsumas – ne yda, o hobis. Bet vis tiek gražiausi pomėgiai asocijuojasi su gėlėmis. Floristika yra vienas iš tų ryškių pomėgių. Šiuolaikiniuose megapoliuose daro įtaką žmogaus ir gamtos atsiribojimas. Galbūt todėl taip norisi papuošti savo gyvenimą gėlėmis.
Šiuolaikinės moterys net ir vyrai turi daug galimybių pasirinkti hobį, kuris teiktų malonumą ir neleistų nuobodžiauti. Galima išbandyti daugybę krypčių, kol atrandi savo, o tai turi ir tam tikrų privalumų, nes žmogus geriau pažįsta save, atskleidžia savo kūrybinį potencialą. Moterims labai patinka estetiški ir originalūs pomėgiai, kuriuose gali parodyti savo originalumą, įgyvendinti net drąsiausias idėjas. Tokių pomėgių kategorijai priklauso ir floristika. Ši kryptis apima sąveiką su nuostabiu gamtos pasauliu, kuris įkvepia, gaivina ir užpildo vidinį pasaulį.
Kas yra floristika?
Negalima sakyti, kad floristika yra nauja rankdarbių kryptis, ji turi turtingą istoriją. Tam tikras šiuolaikinio gėlių dizaino panašumas egzistavo senovės Graikijoje. Floristika, kaip gėlių kompozicijų kūrimo menas, taip pat buvo populiari viduramžiais, Renesanso ir baroko laikais. Šiuolaikinė floristika, be abejo, skiriasi nuo buvusios, turi kitų tendencijų, didesnę technikų įvairovę ir suteikia daugiau laisvės kūrybinei raiškai. Ir jei anksčiau floristiniai įgūdžiai buvo perduodami iš kartos į kartą, šiandien floristikos mokymus galima įvaldyti savarankiškai per internetą, kuriame yra didžiulis informacijos kiekis, vyksta meistriškumo kursai, internetiniai kursai ir pamokos. Žinoma, džiugu, kad daugėja žmonių norinčių baigti flotistikos studijas, kad gyvenimą sietum su floristo darbu.
Gėlių komponavimo menas apima ne tik dekoratyvinių augalų puokščių darymą, nors tai ir yra viena pagrindinių sričių. Žvelgiant plačiau, tokią veiklą galima laikyti viena iš dizaino krypčių, kurioje naudojami gyvi ir sausi augaliniai elementai – žiedlapiai, šaknys, lapai, stiebai. Netgi vėlinių floristika, laikoma šios meno rūšies poskyriu.
Koks tikslas?
Pagrindinis floristikos tikslas – papuošti patalpas, ypač per bet kokias šventes. Naudodami koliažus, puokštes, sudėtingus derinius galite išreikšti tam tikras mintis ir sukurti teminį paveikslą. Kaip ir kiekviena profesija, floristika turi keletą pagrindinių nuostatų ir metodų, kuriuos išstudijavę galite pereiti ir paversti amatą menu. Daugiau informacijos apie floristiką skaitykite čia: http://www.manomenas.lt/category/floristika/.