Bet kuris gamintojas stengiasi sumažinti savo išlaidas vienam produkcijos vienetui, sandėliavimo ir pristatymo galutiniam vartotojui išlaidas. Ir ūkininkai šioje situacijoje nėra išimtis. Tačiau neužtenka užauginti derlių, didelę išlaidų dalį sudaro jo saugojimas prieš parduodant neprarandant gerųjų savybių. Nuo senųjų laikų nusistovėjusi praktika pasėlius laikyti centralizuotose saugyklose (liftuose, daržovių sandėliuose ir kt.) pamažu tampa praeitimi. Ir tam yra daug priežasčių. Pirma, didelės pasėlių laikymo tokiose saugyklose išlaidos. Dažnai kaip saugojimo mokesčius tenka atiduoti iki trečdalio derliaus. Na, o antroji reikšminga priežastis buvo statybos technologijų plėtra. Dabar jums nereikia didelių investicijų, kad sukurtumėte saugyklą pagal savo poreikius. Surenkamų angarų, skirtų žemės ūkiui, statybos technologijos tapo savotišku išsigelbėjimu, leidžiančiu ženkliai sumažinti produkcijos saugojimo išlaidas. Pavyzdžiui, grudų sandėlio statyba dabar jums atsieis kur kas pigiau dėka lengvai surenkamų patogių konstrukcijų.
Žemės ūkio konstrukcijų tipai, kuriems naudojami surenkami angarai
Šiuolaikinių angarų statybos terminai buvo taip sutrumpinti, kad kartais ūkininkas planuoja pradėti statybas likus beveik mėnesiui iki derliaus nuėmimo darbų pradžios, kai supranta, kad jo dabartinių saugyklų neužteks visam nuimtam derliui laikyti. Šiandien technologijos leidžia angarus pastatyti vos per dvi savaites. Ir tai tapo realybe, nes greitai surenkamas angaras yra būtent tai. Daugelio tipų žemės ūkio tvartai nėra nuolatiniai statiniai, jiems nereikia statybą leidžiančių dokumentų, o tai pašalina biurokratines procedūras, užimančias nemažą laiko dalį ir rūpesčių. Apie žemės ūkiui skirtų angarų tipus ir jų ypatybes kalbėsime šiek tiek žemiau, tačiau kol kas apsvarstysime jų paskirtį.
Dažniausiai žemės ūkio atstovai šiuolaikinius surenkamus angarus naudoja:
- Daržovių saugyklai
- Karvidėms, kiaulidėms, avidėms, paukštidėms
- Angarai parkavimui ir įrangos priežiūrai
- Sandėliai pašarams laikyti
Reikalavimai kiekvienam konstrukcijų tipui yra skirtingi, tačiau prie jų užtrukti neverta, nes visi šiuolaikiniai angarai juos visiškai tenkina, tačiau reikia atsižvelgti į kai kurias įvairių tipų pastatų ypatybes, kurios vienu ar kitu laipsniu leidžia juos naudoti kuo efektyviau.
Žemės ūkyje naudojamų angarų tipai
Kiekvienas statinių tipas turi savo projektavimo ypatybes, kurias pagal reikalavimus galima naudoti įvairios paskirties konstrukcijose. Vienoms konstrukcijoms svarbiausia apsauga nuo drėgmės, kitoms tam tikro mikroklimato palaikymas, tretiems – efektyviausias naudingo ploto panaudojimas.
Tarp žemės ūkio gamintojų labiausiai paplitę šie angarų tipai:
- Berėmiai arkiniai angarai
- Karkasiniai angarai dengti profiliuoto metalo lakštu
- Karkaso ir palapinės konstrukcijos
Berėmiai arkiniai angarai garsėja sandarumu ir patikima apsauga nuo kritulių, todėl plačiai naudojami žemės ūkyje. Naudingiausia juos naudoti šaltoje versijoje kaip klėtis, sandėlius šienui ir pašarams laikyti, taip pat žemės ūkio technikos priedangai.
Karkasiniai angarai yra universalesni ir naudojami visų tipų žemės ūkio konstrukcijų statybai.
Be to, karkasiniams angarams išvaizda nėra esminė, galima įgyvendinti mišrių konstrukcijų projektus, tačiau tai labai įtakoja galutinę konstrukcijos kainą. Iš karkasinių angarų žemės ūkiui ekonomiškiausi yra tentiniai. Juos lengva gaminti ir montuoti, tačiau jų plotis ribotas. Paprastai palapinių angarų plotis neviršija 12 metrų. Dažnai tokius angarus galima rasti kaip karvides ar angarus žemės ūkio technikos parkavimui ir priežiūrai.