Nešildomas ūkinių pastatų patalpas šiuolaikiniuose ūkiuose pakeitė šildomos, naminių gyvulių gerovę atitinkančios, patalpos. Tikriausiai daugeliui net neteko susimąstyti, kad anksčiau gyvūnai ūkiniuose pastatuose buvo laikomi visiškai neapšiltintuose ir nešildomuose pastatuose. Seniau tokia praktika buvo tiesiog įprasta, tokiomis sąlygomis buvo laikomi gyvuliai mūsų senelių bei prosenelių.
Tiesa, šiuolaikiniai ūkiai yra stipriai pakeitę ne tik savo išvaizdą, bet ir požiūrį. Tobulėjančios šiuolaikinės technologijos, pasikeitusi visa ūkininkavimo specifika atsispindi ne tik technikoje, bet ir pačiuose pastatuose. Todėl vis daugiau ūkininkų savo ūkiniams pastatams dairosi modernių šildymo būdų.
Kai kuriais atvejais galima rinktis vieną iš keleto būdų, pavyzdžiui, kietuoju kuru, kuris ne visuomet yra patogus. Kietojo kuro katilinei įrengti reikalinga atskira patalpa, be to, reikia nuolat rūpintis kietuoju kuru, jį paruošti ir sandėliuoti. Žinoma, tikriausiai turintiems ūkį tai nėra didelė problema, tačiau papildomas darbas prie ir taip nemažų ūkio reikalų.
Todėl vienas populiariausių – tai nuolatinės priežiūros ir fizinių pastangų nereikalaujantys dujiniai katilai https://www.katilai.lt/dujiniai-katilai-2. Šis šildymo būdas dažniausiai pasirenkamas dar ir todėl, kad jos įrengimas nėra labai brangus, patogus ir nesudėtingas sistemos valdymas. Įrengus šią šildymo sistemą, lengvai galima reguliuoti patalpų temperatūrą. Tiesa, šis būdas turi vieną iš didžiausių trūkumą – jam reikalingas dujų įvadas, kuris atokesnėse vietovėse neretai būna sunkiai įgyvendinamas arba visiškai neįmanomas.
Nepaisant to, kokią šildymo sistemą nuspręsite pasirinkti, svarbu ir paties pastato sienų apšildymas, kad šiluma nebūtų eikvojama veltui. O tinkamai paruoštas pastatas pareikalauja ir žymiai mažiau šilumos energijos. Todėl verta pasirūpinti visapusišku ūkinių pastatų šildymo klausimu. Svarbu, kad tai ne tik duotų norimą rezultatą, bet ir leistų maksimaliai sutaupyti šildymo įrengimui bei jo eksploatavimui.