Home > Aplinka > Kaip apsodinti terasą?

Kaip apsodinti terasą?

Tujos ir ryškios vienmetės gėlės – tradiciniai sprendimai terasoms. Tačiau skirtingi poreikiai, skirtingi aplinkos stiliai, skirtingas mikroklimatas duoda įvairių patarimų, kaip apsodinti terasą. Atėjo laikas pasirūpinti savo terasos grožiu ateinantiems metams – išsirinkti padeda ekspertai.

Atvira ar uždara terasa? Kaip pasirinkti?

Jei terasa yra siauroje pusėje, ypač vėjuotoje, kur skersvėjis, tuomet užuolaidos tikrai reikalingos. Šiuo atveju ne tik augalai, bet ir konstrukcijos: skydai, medinės grotelės. Jei atstumas iki kaimyno ribos nedidelis, bet norisi pasislėpti nuo pašalinių akių, jums svarbus terasos puošimas, tuomet aplinkai prisijaukinti galima pasitelkti įvairiausias gudrybes: įrengti groteles, sodinti vijoklius, pakabinti veidrodžius, naudoti pakabinamus papuošalus, lauko šviestuvus.

Kas padės sukurti širmos efektą?

Jei visos aplinkos paslėpimas nėra būtinas, naudokite širmos efektą – jis padaro erdvę asmeniškesnę, tačiau nesusispaudžia, nesusitraukia. Įdomu, kaip papuošti terasą? Specialistai siūlo iš aukštų daugiamečių gėlių išdubusiais lapais pasidaryti širmas, kurias galima naudoti ir puošybai žiemą. Dažniausiai tai vaistažolės ir jų deriniai: miskantai, soruolės, insekticidai, astilbės, astrai (jų rūšių yra daug). Nepaisant jų ūgio, sėdėdami ant akių lygyje esančios terasos kėdės užblokuosite kaimynystę ir pamatysite augalus, o viršutinė erdvė liks atvira. Minėtos vaistažolės yra nereiklios, atsparios, lengvai dauginamos – po kelerių metų galėsite dovanoti savo draugėms padaugintus augalus. Neigiama yra tai, kad šie augalai subręsta tik vasarą. Teigiama, kad pirmąjį pusmetį reta gėlė pasiekia aukštumas, kad tenka ieškoti kitų sprendimų.

Geras sprendimas yra krūmai

Jei reikia dangos ištisus metus, krūmus patartina derinti su žolelėmis, bet ne per arti kiemo. Dažnai dėl vėjo, saulės ar tiesiog patogumo verta uždengti tik šonus, paliekant atviresnį priekį. Tokiu atveju priešais kiemą sodiname žemus augalus. Augalai taip pat gali būti saugūs, kai terasa yra šiek tiek pakelta. Augalai žymi vietą, kur baigiasi terasos denis. Jei jis atviras ir be turėklų, želdiniai rodo, kad nėra praėjimo ir veda per numatytą vietą. Tai subtilus būdas, jei norite išvengti turėklų.

Daugiau patarimų apie terasų apsodinimą, įrengimą ir priežiūrą rasite: https://manobustas.net/category/kiemas-terasa/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *