Kaip žinome, žemės ūkis yra vienas seniausių ekonomikos sektorių. Nuo pat pirmųjų civilizacijų atsiradimo žemės ūkio darbai buvo labai svarbūs kiekvieną dieną. Ir tai yra tai, kad nuo tada, kai senovės civilizacijos atsisakė medžioklės ir rinkimo bei ėmė organizuotis, žemės ūkis buvo būdas, kuriuo ši organizacija paskatino vystymąsi. Taigi, pradedant darbo pasidalijimu, kuris leido piliečiams kasdieniame gyvenime atsiduoti įvairioms produktyvioms užduotims, iki civilizacijos, kuri leido jiems egzistuoti, aprūpinimo, visa tai ir daug daugiau yra susiję su žemės ūkį lemiančiais veiksniais.
Tačiau bėgant metams žemės ūkis neliko nepajudinamas. Įvairios civilizacijos, gyvenusios mūsų planetoje, žengdamos į priekį per istoriją naudojo labai skirtingus metodus ir įrankius. Šia prasme neolito žemės ūkyje buvo naudojami labai pagrindiniai įrankiai, o šiuolaikiniame žemės ūkyje naudojama sunkioji žemės ūkio technika, leidžianti masiškai gaminti žemės ūkio produkciją, steigiamos žemės ūkio bendrovės. Lygiai taip pat, kol romėnai kūrė griovius ir kanalus, kuriais laistė savo laukus, moderniosios eros žemės ūkyje yra automatinis drėkinimas, valdomas didelės talpos kompiuteriais.
Todėl pravartu žinoti įvairias pažangas, įvykusias žemės ūkyje – viename seniausių ekonomikos sektorių mūsų istorijoje. Na, o jų dėka mes galime sužinoti apie daugelį kitų civilizacijos aspektų, o panaudodami praeities žinias toliau plėtoti ateities žemės ūkį.
Žemės ūkis šiuolaikinėje eroje
Šiame etape išsiskiria žalioji revoliucija ir tvaraus bei ekologiško netradicinio žemės ūkio Lietuvoje plėtojimas. Lygiai taip pat turime ekologinį ūkininkavimą, kuriuo, siekiama, kad ūkininkavimo praktika taptų tvaresnė ir ekologiškesnė, produkcijos išgavimui naudoja neteršiančius metodus.
Pastaraisiais metais žemės ūkį pakeitė naujos technologijos, kurios daro jį efektyvesnį ir tvaresnį. Jos atvėrė kelią ateičiai, kurioje ūkininkai gali sutelkti dėmesį į maisto gamybą ir aprūpinimo maistu saugumą.
Šiuolaikinės technologijos padeda ūkininkams gaminti daugiau su mažesnėmis pastangomis ir pagerina derlių, nes sumažina pasėlių žlugimo riziką dėl blogų oro sąlygų ar stichinių nelaimių.
Visi konkrečios šalies piliečiai – nesvarbu, ar jie verslininkai, ar dirbantys visą darbo dieną – nori, kad šalis, kurioje jie gyvena, augtų ir taptų turtingesnė. Vienas iš tam būtinų veiksnių yra ekonomikos augimas. Būtent jo dėka ilgainiui galima didinti visuomenės gerovės lygį, plėtoti daugelį žemės ūkio šakų. Kas lemia prekių ir paslaugų gamybos padidėjimą kasmet.