Home > Sodininkystė > Patarimai, palengvinantys sodo priežiūrą

Patarimai, palengvinantys sodo priežiūrą

Nuosavas sodas – tai ne tik poilsio vieta, leidžianti pabėgti nuo kasdienių pareigų. Sklype galime patirti trokštamą ramybę, bet ir pavargti užsiimant sodo darbais.

Kad pavasarį sode būtų mažiau darbo, rudenį reikėtų juo tinkamai pasirūpinti. Veja, augalai, krūmai ir medžiai reikalauja mūsų dėmesio ir priežiūros, taip pat pasiruošimo žiemos miegui. Pasibaigus vasaros sezonui, sodą reikia sutvarkyti. Kad jūsų darbas būtų lengvesnis, verta įsigyti sodo priežiūros techniką, kuri padės įvesti ir palaikyti tvarką sode. Prekės sodui ir konsultaciją apie jas rasite internete.

Kaip prižiūrėti veją?

Priešingai nei atrodo, veją reikia nupjauti prieš žiemą, kad pavasarį be problemų augtų jauna žolė. Svarbu, kad vejoje neliktų žolės gabalėlių, kitaip jie slopins jos ataugimą.

Visapusiška vejos priežiūra susideda iš daugybės būtinų darbų. Labai svarbus vejos regeneravimo elementas, kurį reikėtų atlikti atitinkama mašina, yra vejos skarifikavimas. Tiesą sakant, tai yra viena iš svarbiausių sodo procedūrų. Geriausia tai daryti reguliariai, kad galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika veja.

Kaip prižiūrėti krūmus ir medžius?

Jei jūsų sodas labai apaugęs medžiais ir krūmais ir dažnai tenka rinkti vėjo nulaužtas šakas, sodininkystėje gali praversti šakų smulkintuvas. Jo dėka rudenį susmulkintos medžių šakos bus perdirbamos į žaliavą, kuria žiemai uždengsite erdves aplink krūmus ir dekoratyvinius augalus. Susmulkinta žievė taip pat sulaikys dirvožemio drėgmę ir užkirs kelią piktžolėms.

Kodėl verta pasinaudoti sodo priežiūros paslaugomis?

Deja, ne kiekvienas turi noro ir laiko dirbti nelengvus sodo darbus, sodinti naujus augalus ar reguliariai pjauti veją ir sutvarkyti ją po pjovimo. Samdydami sodininkystės įmonę sutaupysite daug laiko ir išvengsite fizinio krūvio.

Sodo tvarkymas priežiūra yra gana varginantis darbas, tačiau perdavus darbus kam nors kitam, galite turėti daugiau laiko savo malonumui. Tai taip pat puikus pasirinkimas tiems, kurie turi mažų vaikų ar daug valandų praleidžia darbe.

Jums nereikės rūpintis, kaip atrodo sodas. Sodininkas ne tik suprojektuos jūsų sodą, bet jį ir įrengs, ištisus metus pasirūpins jo išvaizda ir pagal poreikį pasodins naujų augalų. Sodininkystės įmonė – tai galimybė pasinaudoti visapusišku sodo priežiūros pasiūlymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *