Home > Gėlės > Augalai, valantys jūsų namų orą

Augalai, valantys jūsų namų orą

Orą valantys vazoniniai augalai natūraliai pašalina toksinus, tokius kaip benzenas, toluenas, formaldehidas ir acetonas. Augalininkystė namuose ar bute gerina namiškių sveikatą ir savijautą. Mokslininkai įrodė, kad kai kurios rūšys sugeba filtruoti teršalus ir juos sugerti taip, kad nepakenktų žmogui. Tai patvirtina Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) atlikti tyrimai.

Kuriose patalpose verta auginti orą valančius augalus?

Orą valančios vazoninės gėlės gali neutralizuoti toksinus, esančius, pvz., tabako dūmuose, krosnies dūmuose, grindų dangose, valymo priemonėse, dėmių valikliuose, dažuose, pakuotėse. Kad būtų galima išnaudoti visą jų teikiamą potencialą, juos geriausia auginti tokiose patalpose kaip svetainė, virtuvė, miegamasis. Augalai vonios kambariui taip pat suteiks ne tik grožio.

Rekomenduojama, kad kiekviename 10 kvadratinių metrų name ar bute būtų bent vienas augalas su naudingomis savybėmis. Tačiau ne visos rūšys turi šį gebėjimą, tačiau didžioji dalis valantys orą yra egzotiški kambariniai augalai. Taigi, kokius orą valončius augalus rinktis?

Alavijas

Viena iš populiariausių augalų jūsų aplinkai, geriausiai valantis orą. Ši klasė sugeria benzeną, anglies dioksidą, formaldehidą ir anglies monoksidą, todėl jai keliami nedideli reikalavimai. Kad gerai augtų, pakanka pastatyti šviesioje vietoje, kartą per mėnesį (augimo laikotarpiu) patręšti ir retkarčiais palaistyti. Sultingas augalas kaupia vandenį savo storuose lapuose, todėl nebijo sausros ar šeimininko užmaršumo.

Paprastoji gebenė

Yra žinoma, kad įvairios gebenės sugeria toksinus. Šį naminį augalą verta auginti ypač patalpose, kuriose yra cigarečių dūmų. Gebenės priežiūra labai paprasta – užtenka pasodinti į derlingą, šarminę žemę ir gausiai palaistyti, kad substratas neišdžiūtų.

Arekos palmė

Ji ne tik puikiai drėkina orą, bet ir išvalo jį nuo toksinų, tokių kaip anglies dioksidas, formaldehidas ar ksilenas. Ši rūšis ypač rekomenduojama žmonėms, turintiems kvėpavimo sistemos ir sinusų problemų. Priežiūra nesudėtinga – areka mėgsta daug išsklaidytos šviesos ir reguliarų laistymą.

Koralinė palmė

Be arekos, koralinė palmė (Chamaedorea seifrizii) taip pat yra orą valanti vazoninė gėlė. Augalas pašalina benzeną, formaldehidą, ksileną, tolueną ir trichloretileną ir atrodo labai elegantiškai. Kaip ir kitų palmių atveju, labai svarbu užtikrinti didelę drėgmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *