Norint įrengti gėlyną, verta pasidomėti ir paieškoti internete landšafto pavyzdžių, kuriuose būtų matomi augalai, nes tuomet bus lengviau susiplanuoti savo norimos aplinkos vaizdą.
Išsirinkus augalus, reiktų įvertinti jų savybes ar jie yra reiklūs dirvožemiui, drėgmei ar reikia juos apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių ar sukurti užuovėją. Tik išanalizavę visus šiuos niuansus, galėsite ieškoti tinkamiausios vietos jiems susodinti. Dažnai praverčia ir landšafto specialisto ar dizainerio paslaugos, kuomet yra sukuriama vizualizacija su labai aiškia konkrečių augalų rūšių susodinimo schema. Ja vadovaujantis, viskas atrodys žymiai paprasčiau ir nesudėtingai įsirengsite savo svajonių gėlyną.
Prieš įrengiant gėlyną, labai svarbu yra išsirinkti tinkamą žemės plotą, kad vaizdas į jį matytųsi įėjus į kiemą ar žvelgiant pro namo langus. Dažnai žmonėms norisi auginti kuo įvairesnių gėlių ir augalų, tačiau juos taip pat reiktų derinti tarpusavyje, kad jie augdami neužgožtų vienas kito, o atvirkščiai – atskleistų ir pabrėžtų unikalų jų grožį ir savitumą.
Populiaru gėlynuose auginti įvairius vaistinius, prieskoninius, kvapiuosius ir medingus augalus, kurie padės sukurti išskirtinį gėlyno dizainą ir padaryti jį universaliu – tarpiniu variantu tarp dekoratyvinio gėlyno ir įprasto daržo. Gėlynai pagal savo formą ir kompozicijas gali būti skirstomi į laisvo planavimo, peizažinius ir geometrinius. Taip pat puikiai gali atrodyti ir pavieniai augalai, tiek jų grupės ar masyvai. Tik reiktų atkreipti dėmesį. Į tai, kad laisvo stiliaus gėlynai labiau tinka sodyboms, kur yra daug erdvės.
Kuriant grupinius gėlynus reiktų vengti griežtų geometrinių formų, nes taip bus sudėtinga prižiūrėti ir išlaikyti jas nepakitus. Geriau rinktis vingiuotus kontūrus, nes tai vizualiai padidina gėlyno apimtį.
O įvairius augalus, sodinukus ir sėklas, galite atsisiųsti naudodamiesi kurjerio paslaugomis. Sužinoti tikslias siuntimo kainas galite paspaudus nuorodą: https://www.siuskpigiau.lt/