Negali būti namų be gėlių! Be jų jūsų aplinka bus tuščia ir liūdna. Gėlės kiemui suteikia išraiškingumo, daro jį gyvą, džiaugsmingą, kvapnų ir spalvingą. Todėl jei norite sukurti spalvingą sodą, pasodinkite gėlių darželį prie namų želdinių dizainas. Dalinamės patarimais, kaip suplanuoti gėlių darželio dizainą žingsnis po žingsnio.
Planavimas
Dažniausiai apie tai pradedame galvoti pavasarį. Būtent šiuo metu sodininko pojūčiai pabunda labiausiai. Jie verčia mus visur matyti vietas naujiems augalams ir vargu ar kas atsispiria norui įsigyti žydintį svogūnėlį, krūmą ar vasarinį daugiametį augalą. Neleiskime visiškai nugalėti mūsų „augalinio“ godumo. Protingai paskaičiuokime ir apsvarstykime ką turėtume sodinti. Viena svarbi sėkmės sąlyga: turime laikytis to, ką suplanavome. Nesigundykime augalų, kurių nėra sąraše. Sunku, bet tinkamai suplanuota nuolaida suteikia daug didesnį pasitenkinimą nei pasodinti būtent tai, kas buvo „šiandien parduotuvėje“.
Vietos pasirinkimas
Darželio gėlės turi būti tinkamoje vietoje – matomoje ir neturėtų trukdyti kitiems sklypo elementams. Gerai pagalvokite, nes vietos pasirinkimas yra svarbiausia darbo dalis. Kai pasodinsite augalus, bus sunku juos persodinti.
Stebėjimas
Nustatykite saulės šviesos intensyvumą įvairiose jo vietose. Vietos saulėje, kur dirva greitai išdžiūsta, ir giliame pavėsyje esantys plotai, kur šalta ir drėgna, yra kraštutinumai, dažnai pasitaikantys viename sode ir reikalaujantys skirtingo apdorojimo bei augalų atrankos. Prieš pirkdami augalus gerai pagalvokite – jie turi būti pritaikyti prie jūsų sodo apšvietimo sąlygų.
Tema
Visų pirma, gėlynas turi būti dekoratyvus. Taigi prisiminkime apie augalų sezoniškumą. Rūšių pasirinkimą planuokite taip, kad jis būtų gražus ir efektyvus nuo pavasario iki rudens. Raskite leitmotyvą, tai gali būti:
Spalva
Pavyzdžiui, įvairių atspalvių žali lapai ir viena papildoma jūsų pasirinkta spalva, pvz., balta (vadinamosios vienspalvės lovos), arba žali lapai ir kelios papildomos gėlių spalvos, pvz., rožinė, alyvinė, šviesiai violetinė ir tamsiai violetinė (tai suteikia raminamasis, elegancijos efektas) arba kontrastingų spalvų nuolaida (dviejų ar trijų priešingų, kontrastingų spalvų derinys, pvz., geltona ir mėlyna).
Forma ir tekstūra
Pavyzdžiui, dekoratyviniai augalai kontrastuos vienas su kitu ir gražiai harmonizuos, jei turės skirtingos tekstūros, formų ir dydžių lapus.
Dominuojantis akcentas
Įdomaus, neįprasto ir originalaus, viso sodo charakterį atitinkančio, įdomaus akcento ar gėlyno dominantės pasirinkimas ne augalinės formos, pvz., gėlių darželis iš akmenų, skulptūros pavidalu – yra daug galimybių.