Home > Grožis > Kaip susiję naminės sveikos daržovės ir graži šypsena

Kaip susiję naminės sveikos daržovės ir graži šypsena

Vasara yra puikus metas, kuomet mūsų soduose ir daržuose yra gausu pačių įvairiausių šviežių daržovių, uogų ir vaisių. Tai puiki proga papildyti savo organizmą naudingomis medžiagomis ir vitaminais visiems metams. Ne išimtis ir mūsų, nes jei norite, kad jūsų veidą puoštų sveika ir graži šypsena, būtina žinoti kokių vasaros gėrybių reiktų įtraukti į savo racioną daugiau.

Tam, kad apsaugoti savo dantis nuo bakterijų ir išlaikyti sveikas dantenas, būtina valgyti daugiau daržovių, turinčių vitamino A. Jo gausu moliūguose, morkos, pomidoruose ar bulvėse. Tam, kad jūsų organizmas geriau pasisavintų naudingąsias medžiagas ir vitaminus, tam svarbu gauti natūralaus vitamino C. Šios vertingos medžiagos yra daugumoje uogų, pavyzdžiui, braškėse, serbentuose, taip pat ir lapinėse daržovėse, kopūstuose, brokoliuose, pomidoruose ar paprikose. Būtent vitaminas C pardeda išvengti periodontito ir pašalina burnos blogą kvapą. Taip pat labai vertinga valgyti obuolius, nes jie turi daug antibakterinių savybių ir antioksidantų, padedančių stiprinti dantis ir juos apsaugoti nuo apnašų. Tiems, kurie nebijo stipresnio kvapo, rekomenduojama valgyti šviežius svogūnus, jose yra be galo daug įvairių mineralinių medžiagų, leidžiančių apsaugoti ir tausoti dantis. O norintys baltesnės šypsenos, turi valgyti daugiau traškių daržovių: ridikėlių, morkų ar salierų.

Dauguma mitybos ir odontologijos specialistų sutinka, jog tam, kad gautumėte visų išvardintų medžiagų, rekomenduojama valgyti daržoves šviežias, o ne termiškai apdorotas, nes kaitinant jas dauguma vitaminų žūsta. Rekomenduojama, per dieną suvartoti ne mažiau nei 400 g. šviežių daržovių ir vaisių. Svarbu, kad tai taptų geru įpročiu ir mitybos racionu visiems šeimos nariams, tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems. Rūpinkitės savo dantų sveikata natūraliais būdais ir rezultatai jus tikrai nustebins.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *