Švitrinis popierius turi labai platų panaudojimo spektrą. Jis naudojamas medžiagoms, pvz., medžiui ar stiklui, apdoroti, paviršiams nuo rūdžių ar dažų valyti. Dėl darbų, kuriuose naudojamas švitrinis popierius, įvairovės, jis pasirodo esąs itin naudingas įrankis – tiek dirbtuvėse, tiek namuose. Rinkoje yra daug švitrinio popieriaus rūšių – atskirų gaminių skirtumai yra grūdelių tipas arba medžiaga iš kurios jis pagamintas. Šiuo atveju labai svarbu gerai suprasti skirtumus, nes popieriaus specifikacija lemia jo naudojimą.
Kaip šlifuoti medieną?
Apdorojamos medžiagos tipas turi įtakos švitrinio popieriaus grūdelių parinkimui. Bendra taisyklė – kuo kietesnė medžiaga, tuo kietesni turi būti šlifavimo procese naudojami grūdai. Rinkoje pateikiamuose gaminiuose dažniausiai naudojami grūdeliai, pagaminti iš elektrokorundo, cirkonio elektrokorundo ir keraminio elektrokorundo. Šlifavimo popierius medienai šlifuoti dažniausiai gaminamas iš elektrokorundo. Tai užtikrina tinkamą apdorotos medžiagos dilimo lygį.
Kokį popierių turėčiau naudoti pakeliamoms lysvėms šlifuoti?
Renkantis tinkamą gaminį, ypatingą dėmesį turėtume atkreipti į popieriaus granuliaciją, kuri nurodo grūdelių dydį. Kuo mažesnė granuliavimo vertė, tuo didesni popieriaus grūdeliai, o kuo didesni grūdeliai, tuo didesnis dilimo lygis. Apdorojant medieną, dažniausiai naudojamas švitrinis popierius, kurio granuliacija svyruoja nuo 40 iki 320 – priklausomai nuo to, kiek ketiname paveikti apdorojamą medžiagą.
Kaip šlifuoti medieną?
Paprastai reikėtų pradėti nuo pakankamai mažo granuliuotumo– priklausomai nuo pradedamo apdoroti paviršiaus kokybės. Tada palaipsniui pereikite prie popieriaus su vis didesne granuliacija– tai galiausiai leis jums pasiekti lygų paviršių. Galutinė apdirbamos medžiagos apdaila prieš lakavimą ar dažymą atliekama naudojant smulkių grūdėtumo popierių – priklausomai nuo poreikių. Svarbu tai, kad kuo smulkesnė granuliacija, tuo lygesnis bus apdorotas paviršius, o kitame etape užteptas lako sluoksnis kokybiškesnis. Dėl to paviršiaus dažymui naudosime mažiau lako ar dažų.
Kitas parametras, į kurį turėtume atkreipti dėmesį, yra substrato tipas. Pagrindui dažniausiai naudojamos popierius ir drobė. Atminkite, kad tiek popieriaus, tiek drobės yra keli variantai – gaminių skirtumai yra susiję su lankstumu ir atsparumu plyšimui. Yra popierinių gaminių, aprašytų raidėmis nuo lanksčiausių ir mažiausiai patvarių iki patvariausių ir mažiausiai lanksčių. Taip pat verta prisiminti bendrą taisyklę, kad švitrinis popierius su popieriniu pagrindu paprastai yra mažiau lankstus nei drobinis popierius.