Žemės ūkis tebėra svarbus veikėjas, generuojantis pajamas ir maisto šaltinis daugeliui žmonių visame pasaulyje. Pastaraisiais metais šiame sektoriuje įvyko daug įvairių žemės ūkio metodų pokyčių ir pažangos. Pavyzdžiui, šiandien naudojamos neorganinės trąšos, mažiau pesticidų, naudojamas įvairūs žemės ūkio transportas. Tokių išteklių prieinamumas reikalauja, kad būtų naudojami gamtos ištekliai ir procesai, siekiant pagerinti žemės ūkio ekonomiką ir sumažinti išlaidas.
Žemės ūkio technika
Vienas iš iššūkių, su kuriais šiandien susiduria ūkininkai, yra poreikis patenkinti savo darbo jėgos poreikius. Darbo sąnaudos didėja, todėl reikia geresnio požiūrio, kad būtų užtikrintos mažesnės darbo sąnaudos. Kombainų ir sodintuvų įdiegimas supaprastina šį procesą. Gamyba ir laikas yra vieni iš svarbiausių žemės ūkio elementų. Todėl svarbu anksti pasodinti augalus, nuimti derlių laiku ir užtikrinti, kad pasėliai būtų laikomi laiku. Šiuolaikinių technologijų naudojimas žemės ūkyje užtikrina, kad ūkininkai per trumpiausią laiką užaugins didelius maisto kiekius.
Pagrindinės ekologinio žemės ūkio taisyklės, tikslai ir principai
Ekologinis ūkininkavimas paprastai grindžiamas „augalinės ir gyvulinės gamybos subalansavimu, naudojant gamtos išteklius“. Todėl kalbama ne tik apie senų ekologinių augalų ir gyvulių auginimo metodų taikymą, pakeičiant juos moderniomis komercinio ūkininkavimo strategijomis ir sistemomis, plačiu mastu naudojant chemiją. Ekologinis ūkininkavimas remiasi tiek senais, pasiteisinusiais ekologiniais metodais, tiek moderniais ir moksliškai įrodytais principais, pvz.:
Rūpintis biologinės pusiausvyros palaikymu aplinkoje ir jos žemės ūkio produkcijoje;
Rūpintis aukšto biologiškai geros kokybės humuso palaikymu, nes tik taip galima realiai sąlygoti tinkamą ariamų dirvų derlingumą;
Stengiantis subalansuoti augalinę ir gyvulinę produkciją ir taip uždaryti medžiagų cirkuliaciją.
Pagrindiniai ekologinio ūkininkavimo principai – augalų auginimas
Tręšimas natūraliomis ir (ar) organinėmis trąšomis, kurias ūkininkas gauna natūraliai savo ūkyje, jei augina gyvulius, o kai gyvulių nėra, tada tokias trąšas gauna iš kitų ekologinių ūkių;
Tinkama sėjomaina su posėliais ir tarpiniais augalais bei kuo ilgiau uždengti dirvą augalija;
Tik ekologiška sėkla;
Augalų apsaugos ir mechaninio ravėjimo chemijos netaikymas;
Biologiniai preparatai ir augalų ekstraktai, skirti naikinti pasėlių ligas ir kenkėjus.
Pagrindiniai ekologinio ūkininkavimo principai – gyvulių auginimas ir veisimas
Optimalios kokybės ūkinių gyvūnų gerovės palaikymas;
Tinkama gyvulių priežiūra;
Išlaikant didžiausią gyvulių tankumą ūkyje pagal taisykles;
Šerti gyvulius neužterštais pašarais iš savos gamybos ar kitų ekologinių ūkių, pagamintais tik ekologiniais metodais;