Ar manote, kad gėrybės šiltnamyje visus metus augti gali tik Arabų Emyratuose? Tikrai ne. Šiuolaikinės technologijos tai jau senokai leidžia ir Lietuvoje! Šildomi šiltnamiai – jokia naujiena, o būdų, kaip juos apšildyti galima rasti begales: dujomis, elektra, saulės baterijomis ar kietuoju kuru.
Priklausomai nuo poreikių ir finansinių galimybių šiltnamyje galima įrengti bet kokią šildymo sistemą. Tik labai svarbu tinkamai įvertinti visus privalumus bei trūkumus. Neskaitant kai kurių sistemų brangaus įrengimo ir didelių energijos sąnaudų, kitos gali būti ne itin saugios arba reikalaujančios nuolatinės žmogaus priežiūros. Todėl prieš įrengiant šiltnamyje šildymo sistemą pagalvokite, kiek laiko galite skirti jos priežiūrai, taip pat neužmirškite saugumo.
Jeigu toje vietoje, kur stovi jūsų šiltnamis, yra dujų įvadas, šiltnamio šildymą galite įrengti naudojant dujas. Tačiau, tai nėra taip paprasta ir be specialių leidimų bei institucijų įsikišimo to nepadarysite. Nors tai ir labai patogus būdas, kuris nereikalauja nuolatinės priežiūros, brangus šios sistemos įrengimas.
Kitas būdas – šildymas elektra arba infraraudonaisiais spinduliais. Tai efektyvūs ir taip pat nuolatinės priežiūros nereikalaujantys šildymo būdai, kurių pagalba šiluma užtikrinama ištisus metus. Šildymo sistemą elektra galite įrengti tam tikrus prietaisus pakabindami pačioje šiltnamio patalpoje – šonuose ar ant lubų. O taip pat elektrinį šildymą galima įrengti ir dirvožemyje, įrengiant specialius kabelius ar laidus. Tiesa, šildymas elektros energija gana brangus, be to labai svarbu užtikrinti saugumą.
Optimaliausias būdas yra šildymas kietuoju kuru. Nors ši sistema reikalauja nuolatinės priežiūros, šildymo sąnaudos šiuo būdu yra nedidelės. Kietojo kuro katilai paprastai įrengiami atskiroje patalpoje, geriausia ant betoninio pagrindo. Žinoma, būtina prijungti įrenginį prie kamino, nuolat užtikrinti, kad dūmtraukiuose nesikauptų suodžiai, galintys sukelti gaisrą.